Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zgadzam się Więcej informacji

Innowacyjna GospodarkaProducent Styropianu KOLGROST J. Grochowski, K. Kolasa, Z. Kolasa Spółka Jawna realizuje projekt w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 4.3 Kredyt technologiczny pn. "Wdrożenie innowacyjnej technologii produkcji bloków styropianowych oraz cięcia płyt izolacyjnych ze styropianu
Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Całkowity koszt netto realizacji Projektu: 920 000,00 zł
Całkowita kwota wydatków kwalifikowanych: 690 000,00 zł
Kwota dofinansowania:483 000,00 zł (w tym środki EFRR: 410 550,00 zł)


Przedmiotem inwestycji jest wdrożenie nowej, innowacyjnej technologii produkcji płyt styropianowych o najwyższej klasie płaskości.
Inwestycja realizowana wprojekcie jest inwestycją technologiczną, ponieważ polega nazakupie nowej technologii (produkcji płyt styropianowych), jejwdrożeniu oraz uruchomieniu na jej podstawie nowych towarów: płytstyropianowych.
Nową technologią w tym przypadku będzie technologia w postaci usługi badawczo –rozwojowej (w rozumieniu POLSKIEJ Klasyfikacji Wyrobów i Usług),która jest stosowane na świecie krócej niż 5 lat, co potwierdza opinia sygnowana przez Politechnikę Łódzką. Przedmiot inwestycji jest więc zgodny z Ustawą o niektórych formach wspierania działalności innowacyjnej.
Wdrożenie nowej technologii będzie możliwe wyłącznie dzięki nabyciu linii technologicznej, która umożliwi produkcję płyt styropianowych.
W wyniku zastosowania innowacyjnej technologii firma KOLGROST wprowadzi na rynek udoskonalone produkty:

Nowoczesna płyta styropianowa posiadająca najwyższą klasę płaskości.

Nowe produkty będą charakteryzowały się znacznie lepszymi cechami jakościowymi niż produkty konkurencji dzięki poprawie jakości materiału oraz uzyskaniu efektu płaskości płyty styropianowej.
Wzmoże to zainteresowanie rynku, który szukając oszczędności(zmniejszenie czasu układania styropianu na ścianach, brak docierania płyt styropianowych , mniejsze ilości kleju do zaciągania siatki) chętnie zainteresuje się innowacyjnym produktem.
Jako jedni z pierwszych wprowadzimy technikę cięcia płyt styropianowych we wszystkich płaszczyznach.
Nie ulega wątpliwości,iż projekt wpłynie pozytywnie na charakter prowadzonej przez firmędziałalności przyczyniając się do jej rozwoju i umocnieniapozycji firmy na rynku.
W wyniku realizacji projektu wzrośnie rentowności firmy, innowacyjności oferowanych produktów, poszerzenie zakresu oferowanych produktów, wzrost ich jakości. W rezultacie realizacji projektu firma będzie bardziej przyczyniała się do ochrony środowiska.


Linki do stron internetowych:

Oficjalny portal Unii Europejskiej

Portal Funduszy Europejskich Program Innowacyjna Gospodarka

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego

Bank Gospodarstwa KrajowegoKOLGROST Sp.J.
95-060 Brzeziny, Dąbrówka Mała 31
tel/fax: +48 46 874 51 83
kolgrost@kolgrost.pl
Zakład Produkcyjny czynny: Pn-Pt  ( 8.00-15.00)

Łódź, ul. Kolumny 329
tel. +48 42 649 98 59
kolgrost_kolumny@poczta.onet.pl
Sprzedaż hurtowo-detaliczna Pn-Pt (8.00-16.00)
copyright © 2017 | projekt serwisu IRN Multimedia oprogramowanie choruzy.pl